BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rugsėjo 1 d. (Trukt už vadžių…)

Pašokau iš lovos dar gerokai prieš suskambant žadintuvui. Visą naktį varčiausi, kažką sapnavau, klejojau ir jaudinausi. Atsimenu, kad sapne kalbėjau su auklėtoja dėl savo pasirinkimų. Karštligiškai diskutavome, bet dabar jau nebežinau apie ką. Pabudus liko tik slogus jausmas ir nuo nemigos pajuodę paakiai. Pastarosiomis naktimis miegu tiesiog siaubingai. Nieko nepadarysi, prasideda mokslo metai.

Į mokyklą išėjau anksčiau nei reikėjo. Nėjau į bažnyčią, nors kažkur širdyje sukirbo mintis pasimelsti. Tačiau nugrūdau ją kuo toliau, į pačią giliausią kertelę. Nenoromis apsivilkau uniformą. Įsisiuvau sagą, kuri visą vasarą mėtėsi kažkur ant lentynų. Pagalvojau, kad reikia įsiūti sijoną. Man jis visad buvo per didelis, o per vasarą numečiau porą kilų, tad kabo kaip maišas. Ir švarką derėtų įsisiūti. Jis kartą jau buvo siūtas - netgi persiūtas, bet… bet, bet, bet…

Mieste susitikau su L, T, S ir E. Visi kartu patraukėme į mokyklą, juokaudami ir drąsindami vienas kitą. Mums jau pernai buvo pasakyta, kad nėra ko tikėtis patekti į vieną klasę. Na, E gal ir galėjo tikėtis patekti su T - jie abu ėmė socialinių mokslų kryptį. O aš, vargšė humanitarė, maniausi atsidūrusi kokioje nors X klasėje su visais, kurie neturėjo ką pasirinkti, tad pasirinko kalbas.

Ir kokia nuostaba mūsų laukė mokykloje! Visos klasės - išmaišytos, perdarytos, sudurstytos. Medikų klasė (biologija, chemija), fizikų klasė (fizika, informatika), matematikų klasė (matematika, ekonomija), dvi socialinių mokslų klasės (istorija, geografija), humanitarinių (kalbos) ir… mūsų klasė! Neišmaišyta, gryna, su keletu išėjusių vaikų (viena gimdo, viena Airijoj, viena išsikrausto) ir vienu vieninteliu naujoku.

Tačiau tada linksmybės ir baigėsi. Gavome mokytojų sąrašus, kur, o Dieve!, man pakliuvo visi mokytojai, kurių labiausiai nenorėjau. Silpniausi. Nežinau, kaip čia išpuolė, kad jie pasiėmė stipriausias grupes. Net verkti užsimaniau, kai pamačiau, kas man lietuvių dėstys. Mano ankstesnioji buvo flegma, dabar turėsiu tokią, kuri išvis pamokų neveda. Nuo vilko bėgus ant…

Nieko. Eisiu pas pavaduotoją. Verksiu kruvinom ašarom. Draskysiuosi. Krisiu ant grindų ir raičiosiuosi, kol mane išklausys.

Grįžusi su draugais surengėme rugsėjo 1-osios afterparty. Su arbata, sausainiais ir pyragu. Ir su milžiniškomis maisto lėkštėmis. Išliejome viską, kas gulėjo ant širdies ir sutarėme ryt draugiškai, už rankučių susikibę eiti pas pavaduotoją. Kai L, S, T, E ir K išėjo, mano veide švietė šypsena, bet dabar ir vėl ima liūdesys.

Ateina ruduo su būreliais, pamokomis, namų darbais, NMA užduotimis, užklasine veikla ir bėgiojimu, skubėjimu, vertimusi per galvą. Jau šiandien pajutau, kaip mane paliko vidinė ramybė. Susikroviau ant stalo krūvą sąsiuvinių ir knygų. Jeigu jau turėsiu tokius mokytojus, reikės mokintis namie. Rimtai mokintis, o ne tik ruošti pamokas kaip anksčiau. Liūdna.

Žiūriu pro langą į lietų ir nebežinau, ar gyvenimas rudenį prasideda, ar baigiasi?..

Patiko (35)

Rodyk draugams

komentarai (8) | “Rugsėjo 1 d. (Trukt už vadžių…)”

 1.   derva rašo:

  smagu, kad grįžai, Moksliuke. :)
  o tu per daug nebijok ir išvis - džiaukis, jog klasė liko tokia, kokia buvo. Kitiems taip nepasisekė, oi ne. :))

 2.   MX rašo:

  Ne tau vienai nepatinka kaip paskirstytos mokytojos ir pamokos. O, Dieve, kai pamačiau savo tvarkaraštį norėjau eit nusižudyt. Ryt einu prašyt, kad mane perkeltų pas kitas mokytojas. Tikiuosi pavyks :)))
  P.S Sėkmės ir tau :)

 3.   Fygo rašo:

  Labai jausmingas įrašas.
  Šiandien ir man išpuolė panaši situacija. Va tik tik gavau laišką nuo mokytojos, kuri turėjo man padaryti gyvybiškai svarbius pakeitimus dėl tvarkaraščio. Jame rašoma: “Niekas grupių nedidins. Ir neturėkite tokio neigiamo nusistatymo.”
  Uurhh… (nervinasi) net plaukus norisi išsiraut. Puikiai suprantu, kaip jautiesi, todėl linkiu ir Tau, ir sau sėkmės, kadangi aš taip pat neketinu visko taip palikti.
  O į temą: niekas nesibaigia. Juk visada pirmiau reikia atsiplėšti nuo taško A, norint pasiekti tašką B.

 4.   Raminta rašo:

  Tas raičiojimasis ant grindų prieš pavaduotoją kvepia paranoja… Turint prastus mokytojus, egzaminus galia išlaikyti taip pat puikiai (išskyrus gal matematiką). Bet, jei rinkaisi kalbas, viskas priklauso nuo tavęs. Pati turėjau silpnoką tiek anglisę, tiek lituanistę, o egzaminus išlaikiau puikiai. Dabar studijuosiu kalbas. Ne pasaulio pabaiga tie mokytojai, o tau patarčiau atsipalaiduoti, nes su tokiu požiūriu nervai sunkiai atlaikys…

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 5.   greensky rašo:

  Na man nepasiseke tik su matematika ir lietuviu. Hm. Svarbiausios pamokos kaip ir. Lietuviu mokytoja siemet taip eme ir pasikeite, siandien sutikau senaja ir pasakiau, kad pykstu, kad visa musu grupe taip ismete, o mane dar pas tokia mokytoja, kur nei vienam nepavyko kazko ismokt. Be to man sake, kad ji manes nekes, nes ji nemegsta linksmu, laimingu zmoniu. Na per jos pamokas busiu pikta. Su matematika jau 11-oje klaseje susitaukiau, kad nepaejo. Tai siemtet daug nusivylimo mano kysenej nebebuvo, tik kad lietuviu musu grupe perskirste. Ka padarysi.
  O siaip smagu vel sulaukt tavo irasu, sekmes, gal viskas bus gerai. As tai turiu vilti, kad mano nekenciama lietuviu mokytoja vis del to paruos mane lietuviu egzaminui…

 6.   raidelesekrane rašo:

  Visų pirma, džiugu matyt Tave sugrįžusią =) !

  O dėl mokyklos, na… Esi protinga mergina ir, manau, nepaisant mokytojų, vis tiek pasiruoši egzaminam. O buvimas pas blogus mokytojus (jei visgi niekas nepasikeis) bus puiki gyvenimo pamoka, ką daryti, kai reikia būt priklausomu nuo žmonių, kurių nemėgsti (ir kurie gal būt nemėgsta Tavęs). Pasakęs tai, norsiu visgi palinkėti, kad Tau pavyktų susikeisti mokytojus ir kad mokslo metai Tau būtų tokie sėkmingi, kokie tik gali būti! =)

 7.   neformate rašo:

  Kaip gera matyt tavo įrašą (sun)
  Pritarsiu dervai, ”…džiaukis, jog klasė liko tokia, kokia buvo. Kitiems taip nepasisekė, oi ne. :))”, pas mane visi pasikeitė pavyzdžiui…
  Ir manau, viskas bus gerai.
  Vajė, kaip džiugu, kad grįžai :))))

 8.   chii rašo:

  you’re back! ^^

Rašyk komentarą