BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gegužės 18 d. (Stereotipas)

- Nesijaudink, Moksliuke,- sako man lietuvių k. mokytoja,- Tau juk vistiek išeis dešimt.

Nusišypsau jai plačiausia šypsena, kokią tik sugebu išspausti. Ne kažin kokia. 17 taškų iš 18 galimų. Pasirodo, metaliniai nasrai - buldozeris. Na, ir kas galėjo pamanyti?

- Nesijaudinu,- dar kartą nusišypsau. Mokytoja taip pat man nusišypso ir mane ima pykinti nuo jos šypsenos. Tokios pat dirbtinės kaip ir manoji.

Maunu iš klasės pykdama, kad mokytoja mane sugėdino visos klasės akivaizdoje. Kodėl, po galais, ji mano, kad pažymiai man - svarbiausia? Kodėl taip mano dauguma mano klasiokų?

Kartais jaučiuosi knygų heroje. Tragiško likimo mergina, kurios niekas nesupranta. Kaip lengva įsijausti, kaip lengva paaiškinti kitų elgesį! Na žinoma, jie nesupranta manęs, nes aš kitokia. Tačiau tik apie tuos kitokius rašo knygas ir kuria filmus.

Kvailystė. Nė velnio aš ne kitokia, murgdausi tame pačiame purve kaip ir visi. Ir lygiai taip pat kaip visi bandau įsivaizduoti esanti kažkas. Ironiška.

Herojės įvaizdis sugriūva ir širdį užlieja nusivylimas. Esu tik kvailas stereotipas. Stereotipišku mąstymu, kurio taip nemėgstu kituose. O juk aš tokia pati. Stereotipiška Moksliukė. Tik gyvenu ne tame pasaulyje, kur moksliukams nutinka įdomūs dalykai.

- Eisit namo?- rūbinėje klausia E. Jis jau dešimt metų kartoja tą patį klausimą.

- Ne, liksime nakvoti čia,- atkertu. Kiek metų aš atsakinėju taip pat?!

E žvilgteli į mane įsižeidęs. Jis kasdien taip žiūri. Įžūliai nusišypsau. Laukiu, kol L sukikens. Ji sukikena, E šypteli ir mes patraukiame link išėjimo.

Mes tapome įvaizdžių, kuriuos kiti susikūrė apie mus, stereotipais. Juk niekada anksčiau aš nelaikiau savęs Moksliuke. T virsta aktore, nes tokią ją mato kiti, nors anksčiau ji buvo drovi menininkė. S - elegantiška poniute. Kiti ją visad laikė per anksti suaugusia, nors ji tokia niekada nebuvo.

- Šiandien eisiu pro čia,- tariu ir pamojuoju draugams.

- Ką? Kodėl?- klausiau E. Keista, paprastai to klausdavo L.

- Šiaip sau,- atsakau ir imu sparčiai žingsniuoti kita gatve. Tai kas, kad toliau. Visada einu čia, jei noriu būti viena ir pamąstyti. Keista, kad kiti to dar nesuprato.

Dievaž, kaip man atsibodo būti tokia, kokia esu…

Patiko (36)

Rodyk draugams

komentarai (10) | “Gegužės 18 d. (Stereotipas)”

 1.   derva rašo:

  aha, kartais atrodo, jog gyveni ir vaidini tam tikrą kitų ir pačio susigalvotą vaidmenį. Ištrūkt iš po jo svorio neišeina, tad ir gyveni taip visada vienodai, nes mat tokia tavo vieta visuomenės sluoksniuose. O pakeisti savąją poziciją tikriausiai neįmanoma - na, gal nebent pakeitus pačią aplinką, kuri tavęs nebevertins senais stereotipais ir praeities įvaizdžiais.

 2.   Albinas rašo:

  Nežinau kodėl, tačiau mokykloje man buvo lipdoma ‘bandito’ etiketė. Ypač po nedidelio incidento devintoje klasėje, kai vienam ereliui alkūne suknežinau nosį. Nesididžiuoju šiuo savo poelgiu, tačiau tąkart mano kantrybė trūko ir teko tris juosteles dievinantį erelį nuleisti ant žemės(mano klasėje daug tokių buvo).
  Aš asmeniškai nekreipiu dėmesio į man lipdomus stereotipus ir tiesą sakant man net nerūpi ką kiti galvoja apie mane. Mokykloje buvau ‘banditu’, ’satanistu’ ir akiplėša. Pastarasis žodis be kabučių, nes reikalui esant galiu būti pakankamai ciniškas, kandus ir įžūlus. Be to visada sakau tai ką galvoju.

  Patarčiau ir tau mažiau kreipti dėmesį į ‘etiketes’ kurios tau lipdomos. Pasidaro lengviau gyventi.

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 3.   greensky rašo:

  Kai viskas aplink tampa kaip nesustapdoma rutina tada viskas pasidaro taip nuobodu ir ironiska. Na sia situacija ir pati daug kartu isgyvenau ir vis kartojasi ir kartojasi. Pykstu ant saves, kad nesugebu ko nors pakeisti, o visi veiksmai baigiasi tik pradetais planais, o kartais dar uzrasais su sau iskeltais tikslais ir taip kas kazkiek laiko. Manau ateis vasara atsigausi, gyvenimas nebebus toks monotoniskas, busi laisvesne ir nebesijausi taip :)

 4.   atfatf rašo:

  Keisti tie žmonės, kai yra gerai (10 balų) ieško priežasčių dėl ko turėtų būti blogai. Sveikinu su 10 balų, eik ir džiaugis tuo :)

 5.   Raminta rašo:

  O šįkart man labai patiko. Puikus mąstymas. Nesiplėtodama ir nebandydama primesti savo asmeninių interpretcijų, pasakysiu tik tiek - tai, kad apie tai susimąstai, šitai išgyveni, rodo, jog tavo mąstymas nėra stereotipinis. Na, o jei kai kuriais atvejais toks ir tampa, vidinis “aš” liepia “pristabdyti arklius”… :)

 6.   Pieštukėlis rašo:

  Ir ką čia padarysi? Ogi nieko. Nesulaužysi stereotipų. :) Ypač tų, kuriuos žmonės susidaro mokykloje.

 7.   sektorgaza rašo:

  Labas, nepyk už reklamą, nes paspaudžiau “Patinka”.
  Aplankyk dvi mano svetaines, vieną, kurioje daug citatų pegaso. lt (be tarpų),
  o kitą zippy-search. eu (be tarpų), ten rasi daug mp3 dainų :)

 8.   neformate rašo:

  Dievaži, man ir taip būna. Tik pas mane truputį kitaip. Anksčiau visi manė jog man svarbūs pažymiai, bet kai pora kartų smuktelėjau ir niekas nesulaukė mano ašarų tada visi patikėjo, kad nemirštu dėl jų, bet vis tiek žiūri reakcijos jei prastai parašau ką :). Ir dar su drąsa. Visi mano, kad aš kaip kokia super star galiu viską. Užkalbint tą, pakalbėt tą ir aną, apie orą ir apie prasmes visokias… niekas nepagalvoja jog noriu ir tyli pabūt, nemąstyt ir nekalbėt, nedaryt to paties kiekvieną dieną….Gerai Pieštukėlis sako, nieko nepakeisi…
  Beje man patinka tavo įrašuose dialogai +1 :))))

 9.   Google rašo:

  http://skywatchvilnius.wordpress.com/2011/06/07/chemikalai-danguje-vietnamas-1961-lietuva-2011/

 10.   myunusualthoughts rašo:

  Super :)

Rašyk komentarą