BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gegužės 16 d. (Nieko. Mes nieko nedarysime)

- Ar jūs apie tai žinojote?- klausia auklėtoja.

Mes nudelbiame akis į savo suolus, norėdami pasislėpti nuo žaibų, kuriuos ji svaido pro akinių viršų.

Ne taip ir lengva klausyti jos šiandien… Mūsų mintys pakrikę po patikros ir mes tik nenoriai žvalgomės vieni į kitus. Visi čia. Visi, išskyrus .

- Kodėl jūs nepasakėte man?- auklėtoja žiūri į mus sutrikusiomis akimis.- Ką darysime dabar?

Ką? Nustebusi papurtau galvą. Nedarysime nieko. Jau per vėlu.

- Kelintas mėnuo?- vėl klausia auklėtoja. Stebiuosi, kad jai dar neatsibodo uždavinėti klausimų sau.

- Gegužė,- šmaikštauja D, tačiau užsičiaupia nutvilkytas auklėtojos žvilgsnio.

- Mergaitės, netylėkite.

Tačiau mergaitės tyli.

- Gerai, pradėkime iš pradžių. Iš kur jūs sužinojote?

Kvailas klausimas. Iš kur sužinojo ji - štai kas įdomu.

- Juk JI susigadins gyvenimą!

Ne pirma ir ne paskutinė. Pripažinkime, juk protu JI niekada nepasižymėjo.

- Na, netylėkite!- rikteli auklėtoja.

Kvailystė. Ir ką auklėtoja iš mūsų nori išgirsti???

Staiga J, turbūt geriausia JOS draugė, pasiduoda ir sumurma:

- Penktas. Beveik šeštas.

- Penktas,- pakartoja auklėtoja. Nustebusi.- Tėvai žino?

J papurto galvą.

- Dėl Dievo meilės!- šūkteli auklėtoja,- Kaip reikės jiems pasakyti?

Mes tylime.

Kokia nejauki ta tyla… atrodo, kad tuojau visi sprogsime, kad D sušuks ką nors juokingo, kad R pasakys kažką kvailo ir ta nemaloni tyla pasitrauks.

- Juk čia gimnazija, ne viešnamis,- burba auklėtoja.- Kiek metų jam?

- Dvidešimt šešeri,- atsako J.

Nustembu. Kvailas bernas.

- Jis liks su JA?- klausiau auklėtoja.

J purto galvą ir klasę vėl užlieja tyla.

Ant mano stalo atskrieja geltonas lapelis su užrašu: “Pati kalta. Ir dar mus įtraukė. Jaučiu, savaitę turėsime lankytis pas socę”.

Pati kalta…

- Ir kur mes nusiritome?- klausia auklėtoja.- Nuo kada vaikai prisidaro vaikų?

Mes vėl nejaukiai susižvalgome.

Manęs neapleidžia nuojauta, kad viską darome ne taip, kaip turėtume.

Nes juk tai turėtų būti laimingiausi devyni mėnesiai JOS gyvenime…

Patiko (29)

Rodyk draugams

komentarai (16) | “Gegužės 16 d. (Nieko. Mes nieko nedarysime)”

 1.   neiride rašo:

  Mano klasiokė irgi laukiasi. Beveik šeštas mėnuo. Mokosi gimnazijoje. Tik auklėtoja tokių cirkų nedaro. O kaip tik visiem liepia jai padėt. Nesityčiot, juk visko gyvenime būna. : ) O ta jūsų bobelė žiauriai perdeda.

 2.   moksliukesdienorastis rašo:

  Būtent, manau, kad čia ne gyvenimo pabaiga. Priešingai - naujo gyvenimo pradžia. Tačiau auklėtoja isterikuoja, o mes nedrįstame paprieštarauti. Man baisu net pagalvoti, ką ji sakys besilaukiančiai klasiokei… turbūt gyvą suris.

 3.   aaistuteaa rašo:

  Mano pusseserei 10 klasei irgi taip pat buvo. jokiu milžiniškų skandalu niekas nekele, ir as dabar turiu nuostabu sūnėną. tavo auklėtojai reikėtų pagalbos…. Norėjau paklasuti kokios nuotaikos iš po patikros, nors jaučiu, šis pamokslas nustelbė visus įspūdžius…

 4.   R. rašo:

  Aš nesuprantu… Tai merginai ir taip jau nėra gera, dar auklėtoja rėkauja. Aš manau, kad ji jau yra pakankamai suaugusi, kad suprastų, ką padarė, o kas jau buvo - nepakeisi. nereiktų jos šitaip smerkti, nes dar ką nors gali negero sugalvoti, nors tėvams pasakyti būtina.

 5.   Albinas rašo:

  Na turiu pastebėti jog mano laikais(o tai buvo ne taip jau ir senai) auklėtojom nerūpėjo kas nutinka jų auklėtiniams. Pvz niekam nebuvo įdomu kodėl pirmūnai kone kasdien gaudavo į nosį. Nors asmeniškai nei viena iš mano klasiokių nesilaukė(ir ačiū dievui, nes nei viena mano manymu nebūtų buvusi gera mama), tačiau tai ne esmė. Esmė tame jog auklėtojos buvo dėjusios ant savo auklėtinių. Manoji ypač ’skalpuodavo’ mane, tokį ‘ilgaplaukį banditą’.
  Anyway, norėčiau išreikšti pagarbą tavo auklėtoją vien už tai jog ji nėra ‘dėjusi’ ant savo auklėtinių.

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 6.   gofuckit rašo:

  nu vaikus gamintis reikia baigus mokyklą, manau, bet jei jau taip nutiko, nu tai ką dabar, plius nemanau, kad klasė kuo nors dėl to kalta.

 7.   ALGdas rašo:

  Įdomus, psichologiškai gerai aprašytas atvejis. Įdomūs, bet šaltoki komentarai.

 8.   dreama rašo:

  Na bet iš tikrųjų… Koks mokytojų reikalas, turės vaikų mokiniai, ar ne? Pas mus mokykloje tai ką žinau… Gal trys merginos laukiasi. Ir niekas per daug į tai dėmesio nekreipia.
  Užuot rėkę mokytojai padėt galėtų. O auklėtojai tikrai reikia pagalbos. Gal kiek ir prisidirbo, kiek ankstokai, tačiau čia gi ne nusikaltimas. Pagelbėt reikia, o ne peikt.

 9.   Žalios Mėtos rašo:

  Mano viena grupiokė III (gimnazijos) klasėje pastojo. Na ką, slėpė kiek supratau ilgai, bet pilvukas išlindo vis tiek, kaip Pilypas iš kanapių. Daug kas mokykloje žiūrėjo kreivokai, kalbėjo irgi (pamenu, kaip merginų persirengimo kambaryje prieš gerus metus, rengiantis kūno kultūrai, vyko pokalbiai šia tema). Tačiau viskas baigėsi pakankamai laimingai - vaikelio tėvas ją vedė, iš -ytės tapo -iene (vienintele su tokia “solidžia” pavarde visoj mokykloj iš mokinių), pasigimdė sūnelį, kuriam dabar jau daugiau, nei vieneri, po gimdymo ir paskutiniais nėštumo mėnesiais jai buvo skirtas namų mokymas, o po kiek laiko sugrįžo į mokyklą, ir baiginėja IV klasę kartu su mumis :). Beje, taip gali atsitikti daug kam - ir nuo proto čia nelabai daug kas priklauso, gal tik nuo žinių apie kontraceptines priemones bei metodus ir mokėjimo jais naudotis. Šio mano aprašytojo atvejo herojė yra ganėtinai protinga panelė. Gal radikalios nuomonės, bet pakankamai apsiskaičiusi, ir žinanti, apie ką kalba…
  Manau, jog išeitis iš šios situacijos yra, tik reikia jos ieškoti. Labai daug kas priklauso nuo mokytojų ir bendraklasių požiūrio. Auklėtoja tikrai nelaimės taip besielgdama - ne riksmai ir tūžmingas žvilgsnis čia reikalingas, o gebėjimas spręsti socialines problemas, diskretiškumas, jautrumas ir subtilumas, iš bendraklasių - palaikymas ir pagalba. Tokiai merginai būtina sudaryti kuo palankesnį psichologinį klimatą, nes aplinka veikia ne tik ją, bet ir būsimą kūdikį, kuris nėra kaltas dėl tokios situacijos. Praėjo tie laikai, kai pastojusi netekėjusi mergina (ir dar baisiau, jei nepilnametė) buvo smerkiama (čia verta prisiminti A.Vaičiulaičio “Valentiną”). Geriau jūsų mieloji aukėtoja pasirūpintų nėščiąją apšviesti įstatyminės bazės klausimais, mat egzistuoja toks “smagus” dalykas: jei ji jau turi 16 m., dar prieš vaikelio gimimą ji turi emancipuotis (kaip tai daroma, nurodo civilinis kodeksas). To nepadarius vaikas gali būti paimtas į kūdikių namus, kadangi nepilnamečiai nėra už save atsakingi, iki 18 m. pilną teisinę atsakomybę už vaikus neša tėvai, tad nepilnamečiai negali būti atsakingi ir už kitus asmenis (savo vaikus taip pat). Manau, ne rėkti čia reikia, o rūpintis štai tokiais dalykais.

 10.   derva rašo:

  nekomentuosiu pačios situacijos - ir taip daug kas teisingai išsireiškė.
  bet pats įrašas tai rimtais labai įdomus ir geras savo išreiškimu.

 11.   moksliukesdienorastis rašo:

  Žalios Mėtos - pirmą kartą girdžiu apie emancipavimąsi. Būtinai apie tai pranešiu tai klasiokei, neabejoju, kad ji nežino.

  O visiems - džiugu, kad jūs ją suprantate ir užjaučiate. Tik štai ką mūsų klasei reikėtų daryti… mums patiems tai - išbandymas. Visų pirma, mes nežinome, ką daryti su auklėtoja. Jai rūpi, tačiau ji viską sprendžia tikrai ne taip, kaip reikėtų…

 12.   greensky rašo:

  Manau aukletoja sitoje situacijoje vercia jus smerkti ta mergina. Na manau tokia metodika imasi ne del to, kad ja smerkti, o kad jus suprastumete, kad kol esat vaikai neverta pradeti zaisti suaugusiu zaidimu, bet visgi matau, kad ir klase siuo atveju nera itin tolerantiska(ka supratau is lapeliu siuntinejimu). Merginai tai reikia dideles stiprybes. Kai paziuriu man atrodo, kad pati daug isgyvenimu turiu, bet aciu dievui ar kazkam, mano aplinkoje tokios situacijos nebuvo. na bent ne mano pazistamiems. Svarbu, kad jus bent keli parodytumet jei, kad ji nera viena. Paskatintumete ja apsispresti, pasakyt tevams ir padet sugalvot ko ji nori ateityje, nes bent jau bandau isivaizduot kaip jei sunku siom dienom.

 13.   neformate rašo:

  Aišku ne laikas kaip ir mamyte tapti jai, bet nieko jau dabar nebe pakeisi…galėtų palaikyti, o ne šitaip smerkti. Visi labai gerai išsireiškė…
  Situacija neįtin šauni, bet aprašei labai gerai (kopijuoju derva:)

 14.   atfatf rašo:

  O kodėl jūs kaltos? Kažkaip nesupratau. Pamokinti jus aišku reikia, kad taip nedarytumėt, bet nelabai suprantu už ką jus kaltinti.

 15.   chii rašo:

  Juk tai ne pasaulio pabaiga?
  ” Pripažinkime, juk protu JI niekada nepasižymėjo.”- jai tada tai tikrai ne pasaulio pabaiga. Jeigu protu nelb pasizymejo, gal jokiu planu ar ten siekiu nelb turejo, tai tada gal ir nieko…
  As kazkaip labai kritiska ir senamadiska esu siuo atzvilgiu. :D man , pvz, tai butu pasaulio pabaiga. tikrai. viskas-svajones, siekiai, ateitis… dingtu.. variantai 2: 1) likciau namu seimininke, priziurinti vaika. veliau gal istociau kur nors,bet buciau senesne uz savo kursiokus,butu nejauku ir nesmagu,kai visi eitu tusintis,o as eiciau namo vaika maitint…
  2) tevai priziuretu vaika,bet as nuo jo atitolciau.

  nezinau, kazkaip vienas didziausiu mano sapnuotu koshmaru buvo butent,kad as pastojau, ir sapnavau siemet,kai buvau 11oke. atsibudau ispilta salto prakaito ir kokias 3 dienas minimum vaiksciojau begalo laiminga,kad vis tik nesu pastojus:DD

  bet, pripazinkim, pati kalta. jos lyg ir neisprievartavo,ne? o gultis su 26 metu bernu i lova.. nu ,. as vis dar lieku prie senamadiskos savo nuomones,kad merga turi turet bent siek tiek pagarbos SAU. :)

 16.   Inner rašo:

  http://pilietis.delfi.lt/news/eksperimentas-esu-nescia-niekam-nereikalinga-paaugle.d?id=46134431

Rašyk komentarą