BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Balandžio 15 d.

Atsimenate tą mano nekuklų pasisakymą, kad kai kur man visai neblogai pasisekė? Ir po to nekuklaus pasisakymo sekusią mintį, kad niekas to neįvertino? Jūs guodėte, kad mane vertina ir už mane džiaugiasi blogeriai, tikri draugai ir mokytojai. Žinoma, klasiokų nuomonė man turėtų būti neįdomi, bet…

Šiandien per lietuvių kalbą tikrinome namų darbus. Žinoma, niekas negavo gero pažymio, nes mokytoja pažymiais nesimėto. Diktantuose numuša balą už šauktuką (nors jos balsas be emocijų ir niekada neina suprasti ar ji čia šūkteli, ar paklausia, ar nutęsia), rašiniuose - už vieną stiliaus klaidą, o tikrinant namų darbus kabinasi prie menkiausių dalykų, tokių kaip teksto perrašymas ir t.t. Tačiau man kartais pavyksta išpešti tą dešimtuką, nors negaliu sakyti, kad man jis toks svarbus.

Taigi, grįžkime prie lietuvių pamokos. Mokytoja, mūsų meiliai pravardžiuojama Ragana (daugiausia dėl žilų plaukų ir surūgusios minos) uždavė darbo. Maždaug po penkių minučių ji paklausė, kas viską atliko. Aš pakėliau ranką.

Mūsų mokytoja tokia flegmatiška, kad namų darbus tikrinamės dvidešimt minučių, o per pamoką spėjame padaryti vos vieną du uždavinius, tad toks tempas buvo tikrai netikėtas. Pamačiusi, kad tik aš atlikau užduotį mokytoja atskaitė mums moralą (~5 min. Moralus ji dievina) ir pakvietė mane atsakinėti. Aš perskaičiau. Padariau vieną klaidą. Nepaisant to, mokytoja man parašė dešimt.

Ir štai po pamokos, sėdint auklėtojos kabinete ir geriant arbatą B, mano klasiokė, pasakė:

- Žinai, Moksliuke, aš nesuprantu už ką tau parašė tą pažymį. Tai dabar dėl to, kad tu kažką kažkur laimėjai, tau visą laiką rašys vien tik dešimt?

Tiesą sakant - aš nieko nesakiau. Ką turėjau sakyti?! Nemoku pasirūpinti savimi? Galbūt. Aš bijau konfliktų.

O B tęsė. Išvadino mane mokytojos lepūnėle, pareiškė, kad turbūt visi mano lietuvių kalbos pažymiai yra ištęsti, kad mokytojai man nuolaidžiauja.

Vos neapsiverkiau. Įsikibau į arbatos puodelį abiem rankom ir žiūrėjau pro langą apsimesdama, kad man nusispjaut. Tačiau man nėra nusispjaut. Juk ne aš sau tą pažymį parašiau - kur mano kaltė? Negerai, jei mokytoja išties pažymį pakėlė, bet čia juk ne aš kalta. Negalėjau to pasakyti balsu, bijojau, kad jis ims drebėti ir aš apsiverksiu visos klasės akivaizdoje. O blogiausia tai, kad niekas nieko nesakė. Vadinasi, visiems ten buvusiems, maždaug pusei mano klasiokų, taip atrodė. Galų gale E tarė (manau, jis matė, kad mano akyse jau kaupiasi ašaros):

- O koks tau skirtumas? Jeigu tu kažką pasieksi, tai ir tau pakels.

Buvau jam iš visos širdies dėkinga, bet neturėjau laiko to pasakyti - išlėkiau į tualetą nusiraminti.

Štai ir vėl tas kvailas jausmas, kad čia kažkur yra mano kaltė.

Aš sakau, kad mano klasė šauni, tačiau aš pati jiems tokia net neatrodau. O ar aš noriu atrodyti? Ne, moksliukai nėra šaunūs. Jie tiesiog yra tam, kad duotų nusirašyti namų darbus ar sudiktuotų kontrolinių atsakymus…

Patiko (20)

Rodyk draugams

komentarai (11) | “Balandžio 15 d.”

 1.   Harpija rašo:

  Ale Tavo lietuvių mokytoja ne tokia jau ir bloga, kaip galvojau. Dirbantiems bent jau 10tukus parašo. Maniškės aukščiausias pažymys - 9. Porą kartų, tiesa, esu gavusi 10tukus, kas, ko gero, yra absoliutus rekordas.
  Dėl lėtų darbo įgūdžių… Čia reikia pastebėti, kad mano mokytoja ne tokia bloga, kokia ją laikiau. xD Namų darbus tikrina kaip robotas, per pamoką išmokdavom (nuo šiandien jau viską esam išmokę, kas reikalinga egzaminams) po vieną autorių, per 20min. parašydavom mini interpretaciją ir dar atsakydavom į n vadovėlio klausimų. Žodžiu, darbas pilnu tempu… Kažkuria prasme greitai dirbantys mokytojai yra didelis privalumas, nes “užgrūdina” egzaminams. (O juose tikrai reikės dirbti greit ir gerai)
  Tai va, o dėl to, kas įvyko su 10tuku, tai galiu pasakyt, kad per daug sureikšmini… Man šiandien buvo iš esmės labai panaši situacija, tik nevertinta pažymiui. Niekas, išskyrus mane, neatliko namų darbų (pažymėtina tai, kad prie jų sėdėjau 5 valandas), tad klasiokės, kurios šiaip jau yra namų darbų darymo mašinos į mane pažiūrėjo kaip į kokią ne vietoje ir ne laiku išsišokusią būtybę. Bet man nuo dūšios dzin. Po 2 mėnesių išsiskirsiu su klase visam gyvenimui ir man mažai rūpi kas ir ką apie mane galvoja. Tuo labiau, kad namų darbus atlikinėju ne tam, kad įtikčiau mokytojai ar pasirodyčiau prieš klasę, o tam, jog noriu patobulėti ir išmokti dar geriau, nei moku dabar.

 2.   R. rašo:

  Nu žinok, perskaičiau ir susinervinau. Kokią teisę turi B tau šitaip priekaištauti?!! Didelis šaunuolis E - labai draugiškai tavo atžvilgiu pasielgė.

  Jei man taip būtų nutikę - hm, jaučiu dar ilgai matytųsi nagų (kurių neturiu, che, che) žymės ant B veido.

  Visa tai, kas nutiko, nėra tavo kaltė. Ne tu rašei savo pažymį, ne tu kalta, kad stengiesi mokytis, o B ne (bent jau taip supratau). Neimk visko į širdį.

 3.   Sausainis rašo:

  Valgyk arba būsi suvalgytas.

 4.   Varle Karaliene rašo:

  dziugu,kad turi toki drauga E. O ta B lupenele. Itariu ji be savo nemalonaus budo nieko daugiau neturi.

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 5.   greensky rašo:

  Heh jau aname irase parasiau tau, kad niekada visiems neitiksi ir kartais esam priversti but savanaudziais. Su tavim viskas gerai, blogai Tavo bendraklasiui B. Ir jei kiti tylejo tai nereiskia, kad jie pritaria. As daznai nutyliu, nes matau, kad nera reiksmes ginciotis arba neturiu ka pasakyti. Bet dabar pasikeiciau ir matydama, kad kazkas per daug isijaucia i kitu uzgauliojima isikisu ir stengisi susvelnint situacija. Zinau, kad mano isikisimas nieko nepakeicia, bet manau tam zmogui yra geriau, nes jaucia, kad ji kazkas palaiko.
  Buk stipri, nes tos stiprybes tau reikes visada. Tie kurie nesugeba kazko, daznai pavydi tiems, kurie sugeba ir bando juos sumenkinti, manydami, kad taip tampa geresniais uz juos.

 6.   manoVardasAfganistanas rašo:

  ot radai dėl ko sukti sau galvą…

 7.   moksliukesdienorastis rašo:

  Harpija - manau, tempas lietuvių pamokoje yra labai naudingas. Ir tavoji mokytoja tave gerai paruošė egzaminams :)

  R. - Deja, aš irgi neturiu nagų. Ir kažin ar ryžčiausi juos panaudoti, net jei turėčiau.

  Sausainis - geras patarimas, nors aš prisimenu kitokią, bet taip pat teisingą, citatą: “Pasaulis laužo kiekvieną, ir po to daugelis tampa tik stipresniais palaužtoje vietoje. Bet tuos, kurie nenori palūžti, jis užmuša. Jis užmuša pačius geriausius, ir pačius švelniausius, ir pačius drąsiausius, kurie tik pasitaikys. O jei tu nesi nei šioks, nei toks, gali būti ramus – jis tave irgi užmuš, tik per daug neskubėdamas”. Na, ar kažkaip panašiai ;)

  Greensky - pasistengsiu tavęs paklausyti, ačiū :)

  ManoVardasAfganistanas - žinau, žinau, turėčiau nekreipti dėmesio. Bet kartais tiesiog neišeina…

 8.   Raminta rašo:

  Nejau tikrai sureikšmini tokias smulkmenas?.. Žinoma, vien iš to, kad deklaruoji savo “moksliukiškumą”, galima suprasti, kad tai tau lyg ir patinka. Bet ne visas pasaulis sukasi apie mokslus. Tiksliau, apie juos nesisuka niekas. Gali baigti mokyklą gerais pažymiais, susirinkti puikius balus iš egzaminų ir, universitete įgijusi kokį nors mokslų daktarės laipsnį, būti žiauriai nelaiminga. Ne šituose dalykuose yra esmė…

  Žinoma, gal kiek ir per daug čia aprėpiau, bet tai - mano ilgalaikės išvados, reguliariai skaitant tavo įrašus. Toks jausmas, kad rašai vien apie mokyklą, nuolat atpasakoji savo kasdienybę, bijai dėl ateities, jaudiniesi dėl pažymių ir sieki akademinių laimėjimų… Žinoma, tai nėra blogai - jei esi gabi, puiku. Tiesiog anksčiau ar vėliau nuo tokio gyvenimo visi pavargsta. Pasaulyje yra tiek nuostabių dalykų, veiklų, o ir šiaip… mažuma ką nors pasiekusių žmonių gerai mokėsi, mažai iš jų buvo mėgstami savo aplinkos žmonių…

  Nepyk ant tos savo draugės,-o: jai, kaip ir daugumai kitų, sistema praplovė smegenis ir įtikino, jog dėl pažymių reikia konkuruoti. Ji,-s tik dirba savo darbą - gyvena tokį gyvenimą, kokį kažkas jai/ jam primetė.

 9.   Harpija rašo:

  Moksliuke, kaip ji mane paruošė - paaiškės per egzaminą. O iš tikrųjų, tai negalima visos bėdos ar laurų versti mokytojai. Daug kas ir nuo mokinio priklauso… Egzaminas - slidus dalykas. Kartais ir jaudulys viską sugadina. Gerai pasimokantys išlaiko prastai ir atvirkščiai. :-)

  O šiaip, visu 100% pritariu Ramintos komentarui.

 10.   Sausainis rašo:

  Atvirai pasakysiu jums, brandos egzaminai yra niekas palyginus, kas Jūsų laukia ateityje. Tuo labiau kaip supratau autorė yra dešimtokė, kiek žinau keisis egzaminų programa ir jums egzaminą sudarys tik rašinys. Šiaip gyvenimas yra labai neteisingas, daugelį atveju tai yra loterija.

  O dėl tavo klasiokės, pavydas yra labai bjaurus ginklas. kritikuoti yra lengviau, nei pačiam kažką pasiūlyti. Tačiau ar tau tikrai rūpi ką pamanys kiti? Mokaisi, dėl savęs. O tikri draugai su tavimi liūdės, kai tau liūdna ir kvatosis, kai gera, džiaugsis tavo sėkme ir tu jiems būsi tik jų draugė - moksliukė, o ne sąsiuvinis, kuris duoda teisingus namų darbus.

 11.   atfatf rašo:

  Aš ir buvau mokykloje moksliukas. Ir mokytojai mane mėgo. Kartą paprašiau mokytojo parašyti 5 (tada dar penkiabalė buvo). Šiaip sau. Tipo, man gera nuotaika, sakau, mokytojau parašykit man 5. Tas, sako, ok. Atnešk pažymių knygelę. Ir parašė. Visa klasė apšąlus. Šaukti pradėjo: ir man ir man. Daugiau niekam nerašė. Bet tai jis buvo teisus. Aš buvau vienintelis klasėje, kuris supratau chemiją. Tai kodėl jam gailėti man gero pažymio. Lietuvių - klausimas tarp 3/4, mokytoja nelabai mėgo mane, gavau Universitete per egzą 10. Ir išvedė 5. O ką jai daugiau daryti. Bučiau pas direktorių ėjęs. Man 4? :))) Ech, o šiaip norėčiau sugrįžti į mokyklą, kokie geri laikai buvo.

Rašyk komentarą