BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Balandžio 13 d. (Kaip išmokti draugauti?!)

Turbūt jau pastebėjote, kad aš su savo draugų rateliu esame artimi. Nuoširdžiai juos visus myliu (tiesa, platoniškai, neišsigalvokite, ko nereikia). Metų pradžioje kilę ginčai su E susitvarkė ir jis, kaip ir žadėjęs, nelaido savo kandžių pastabėlių. Atsigriebia ant kitų. Žinote, yra žmonių, ant kurių neįmanoma pykti. Tokia yra T. Su S viskas o.k. Ji iš tų žmonių, kurie yra labai mandagūs, bet sunkiai prisileidžia artyn. Tačiau ji niekada nepamiršta paklausti, kaip sekėsi kelionėje, ką veikiau savaitgalį ir t.t.

Vakar taip jau gavosi, kad išėjau iš mokyklos anksčiau, po keturių pamokų. Kadangi neturėjau, ką veikti, išskyrus mokymąsi, nusprendžiau paįvairinti. Iš tėvų kambario į savąjį atsirioglinau siuvimo mašiną, pasičiupau į šalį atidėtus tėčio marškinėlius ir griebiau siūti. Šiandien įvyko maždaug toks pokalbis (tiesa, išplėštas iš konteksto jis skamba kiek kvailai):

S - Ką veikei vakar?

Aš - Nepatikėsi, bet siuvau.

(Tik S moka taip pasidžiaugti, nors aš įtariu, kad paprastai ji taip elgiasi iš mandagumo) - O, kaip įdomu. Ką?

Aš - Internete radau video, tai pagal jį bandžiau pasisiūti suknelę.

S - Na, gavosi?

L - Aš, kai buvau maža, pasisiūdavau savo lėlėms drabužius. O po to buvau pasisiuvus šortus ir suknelę. Ir…

Ir tada sekė ilgas pasakojimas, ką dar L buvo pasisiuvusi. Jai baigus įsivyravo nejauki tyla, per kurią aš vos sulaikiau juoką, o S varstė mane keistais žvilgsniais.

Kita pamoka, kurios kontrolinius turėjo atiduoti tada, kai aš nebuvau.

Aš - L, gal paėmei mano kontrolinį?

L - Aha, gavai 9. Surinkai vienu tašku mažiau nei aš.

E - (Per tą pamoką jis sėdi su manim, tad sumurmėjo taip tyliai, kad išgirdau tik aš) Auč.

Taip būna kasdien. Man užtenka kažką pasakyti ir L nuolat lygina save ir mane. Man tai nepatinka. Man nepatinka, kad ji klausia, kiek gavau iš kontrolinio ir kiek taškų surinkau. Jei daugiau nei ji, tai L niekada nepasako savo pažymio ar taškų skaičiaus. Aš ir neklausiu. Tačiau jei bent tašku mažiau - L visad tai pasakys garsiai. Šiandien einant namo (mums visiems pakeliui, tad jei nebūna būrelių, einame kartu) E tarė man ir T:

- Moksliuke, pastebėjai, kaip L konkuruoja su tavim?

Apsimečiau, kad nepastebėjau.

Ji mano draugė. Aš visada ją tokia laikiau, tačiau jos elgesys siaubingai erzina. Atsimenu, prieš porą metų mes abi turėjome galimybę dalyvauti vienoje olimpiadoje. Mokytoja pasirinko mane. Kai L tai sužinojo, visą kelią namo mane užgauliojo ir aiškino, kaip aš nieko nemoku tame dalyke. Aš sutikau su viskuo ir stengiausi, kad ji pasijustų geriau, nes nebuvau užgarantuota, kad jos vietoje elgčiausi kitaip, bet… aš dar ir dabar atsimenu tą nutikimą. Ir man negera dėl to…

Kaip man išmokti draugauti?!

Dievaži, na aš ir nevykėlė. Nemoku draugauti. O gal nemoku priimti draugų tokių, kokie jie yra. Čia jau net ne ironiška. Čia liūdna… Aš stengiuosi, tikrai stengiuosi, bet šiomis dienomis man ima atrodyti, kad sprogsiu ir pasakysiu L viską į akis. Tačiau tokiu atveju aš ją įskaudinčiau :S

Patiko (21)

Rodyk draugams

komentarai (10) | “Balandžio 13 d. (Kaip išmokti draugauti?!)”

 1.   chii rašo:

  Mane tai sis irasas prajuokino. Taiiiiiip juokinga,kai zmones nori mokytis tiek,kad net pavydi olimpiadu! O siaube tu mano :D pas mus vieni kitus i jas stumia,kad tik patiem neiti.. O cia.. :D:D:D
  as pati esu is “moksliuku” bet tai as visada padedu draugem, duodu nurasyt , “gelbsciu” ju subines nuo 2jetu ir pan.. Konkuravau tik su vienu bernu,bet nuo siu metu sios idejos atsisakiau,mat siaip ar taip ne pazymiuose esme,o egzaminu rezultatuose ir kazkaip bjauru pagalvot,kad vietoj savo egzaminu laukimo galvosiu “ar jis surinks daugiau tasku negu as”. [ aplamai nuo minties apie egzus krato,o cia dar,.] del to susikaupiau ties ideja “islaikyt geriausiai kaip galiu ir nepaisyt visu kitu zmoniu,nesigilint i juos”. dabar net neisivaizduoju kas kaip mokos. zinau,kad as mokaus ne taip,kaip noreciau ir bandau tai taisyt,. Bet ,kita vertus, ta konkurencija ,man regis,Tavo drauge vercia labiau stengtis. :) nauda jai, Tavo deka:p
  Galeciau dar issiplest,bet … ir taip per daug cia as:D

 2.   Pacifistė rašo:

  Juokas pro ašaras, kaip viskas artima.
  Ypač kai žmogų daug metų pažįsti ir visko, žmogus, esi patyręs su juo/ja.
  Visiškai tave suprantu ir palaikau.
  Linkiu, kad viskas kuo geriau išsispręstų. ;3

 3.   ramiaida rašo:

  Sveika, laikykis. Žinau, ką reiškia, kai taip pasielgia tavo draugė. Sėkmės:)

 4.   skaitytoja rašo:

  laaabai pažįstamas jausmas - vienas klasės draugas nuolat pavydėdavo man geresnių pažymių ir vidurkių :D čia ne tavo problema, kad ji nori su tavimi lygintis ir pavydi, tikrai ne tavo! patarčiau diplomatiškai užsiminti, kad tau nepatinka jos nuolatiniai varžymaisi. jei draugė tikra ir supratinga, gražiai susitarsit. svarbiausia, turi jai pasakyti, ką jauti, kitaip baigsis dar blogiau - juk pati minėjai, kad gali pratrūkti, tuomet jau būtų ne pyragai ;) sėkmės

 5.   Austėja rašo:

  Labai pažįstama situacija… Pati panašiai gyvenu seniai, nes viena mano gera draugė su manimi konkuruoja, man pavydi… Pati prisipažino, aišku, aš tą žinojau jau seniai… Ir įsitikinau, kad tu pats nieko nepakeisi, nebent nusileisi tam žmogui, nustosi dalyvauti visuose konkursuose, olimpiadose, kitaip tariant užsidarysi. O jei taip nenori daryti, tai reikia laukti, kol pats žmogus pasikeis, jei pasikeis…

 6.   R. rašo:

  Man čia kažkaip pavydu pakvipo… Moksliuke su pavydžiais žmonėmis yra sunku bendrauti, juos sunku suprasti ir jiems įtikti. Gauni mažiau negu jis - esi nevykėlė, gauni daugiau - esi mokytojų numylėtinė, gauni tiek pat - nusirašei. Jiems neįtiksi, jie patys nežino ko nori - draugystės ar būti geresniais negu tu. Paprastai tokie žmonės turi vieną vienintelį draugą, su kuriuo apšnekinėja kitus. Dėl įvertinimų jie nesipeša, nes paprastai dirba kartu ir gauna vienodai. O jei ir skiriasi įvertinimai, yra apkaltinamas lengvesnis kontrolinio variantas, ar mokytojas.
  Pavyduolių visada atsiras, juos reikia “apeiti”, mažiau bendrauti vien dėl to, kad nesugestų nuotaika. Moksliuke, jei tu nemokėtum draugauti, neturėtum tokių šaunių draugų kaip E, T ar S.

 7.   gofuckit rašo:

  aš ir nemoku draugaut, bet tai koks skirtumas? meh, yru koks yru ir ką čia dabar..

 8.   trol rašo:

  Kur tu matai čia nemokėjimą draugaut?

  “Draugas nepastebi jūsų nesėkmių ir toleruoja jūsų pasiekimus”
  neatsiminsiu dabar autoriaus. Bet manau ir be jo esmę supratai.

  Gal susimąstyk, kad kaip tik L. nemoka draugaut, o ne tu. Nieko nepakeisi žmonės ateina ir išeina. Po mokyklos garantuotai ne su visais bendrausi. Atsisijosi tik svarbiausius, kitus tiesiog išmesi iš savo gyvenimo.

 9.   neformate rašo:

  prisidėsiu prie būrio ir pasakysiu - pažįstama situacija. o dabar dar kai tie tamai šmamai yra ir viskokie pažymių palyginimai, tai net tos mano draugės kurios nemirė dėl kiekvieno taško pradėjo konkuruoti. tik pamačiusios mane greit nusėda, nes aš tik nusijuokiu ir viskas. aišku kartais nedaug trūksta, kad juoką pakeistų susierzinimas, bet dar laikausi. o dėl mokėjimo draugauti, tai stenkis būt savimi, pasakyk kas tau nepatinka, klausk kodėl taip vyksta. jei esi tokia kokia bloge(o aš tikiu, kad esi), tai tikriausiai ne vienas norėtų tokios draugės kaip tu :))))

 10.   greensky rašo:

  Nuo pat mazens turiu drauge su kuria nebebendrauju, nes ji negaledavo leist sau buti kazkurioje srityje zemiau uz mane. Bet as niekad ir nesistengiau, o galbut ir nebuvau geresne. Man buvo vienodai. Visas tas davesdavo iki papirkinejimu. Ji turtingesne uz mane, tai bandydavo papirkt, kad nusileisciau. As nusileisdavau, bet tikrai ne del pinigu ar siulomu daiktu. Ju tiesiog neimdavau. IR dabar tokiu zmoniu mano aplinkoje yra. Aisku mane tai erzina, bet dazniausiai patyliu ir viskas. Leidziu jiems pasijaust geresniais.
  Be to niekada niekam neitiksi. Nereikia visada ziureti kaip geriau kitam. Toks gyvenimas, kad kartais musu nuomone turime buti savanaudziai, bet taip is tiesu nera. Tiesiog kiti uz tave yra dar didesni savanaudziai. Tas nenusimink, tu gali viska :))

Rašyk komentarą