BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Balandžio 10 d. (Kokia aš bjauri. Eksperimentas)

Nežinau, ar kada minėjau, kad mano mama mokytoja. Tai štai. Ji mokytoja. Šiemet gavo auklėti penktokus ir aš nusprendžiau, kad man bus siaubingai įdomu su jais bendrauti. Ankstesni mamos auklėtiniai buvo už mane vyresni, tad draugystė tarp mūsų nesirišo. Jie buvo visai nieko, nors labai jau žemiški, be to, kokiu nors išskirtinumu nepasižymėjo. O ši klasė iš pat pradžių žadėjo būti įdomi.

Kadangi mama dėsto kitoje mokykloje, tai dažnai pas ją nebūnu. Buvau sutikusi jos auklėtinius kelis kartus - rudens eskursijoje, per žiemos karnavalą, žiemos “slidinėjimo” eskursijoje ir šiandien, kai važiavome dviračiais kelti inkilų. Turiu pasakyti, kad klasės berniukai faini - drąsiai lipo į medžius, kėlė inkilus, lenktyniavo tarpusavyje dviračiais ir noriai žaidė bulvę. O štai mergaitės… pradėkime mūsų eksperimentą, pavadintą: “8 metai. Ar įmanoma fyfas paversti žmonėmis?” Iškart pasakysiu, kad - taip, aš neigiamai žiūriu į fyfas; taip, aš manau, kad žmogus yra įdomus tada, kai turi ką parodyti iš vidaus;  ne, man tai neatrodo tuščia ar kvaila; ir atsiprašau, jei jus įžeidžiau.

Iškėlus inkilus (mano mama už inkilą rašo po 10, tad jų buvo prinešta ~50 ir tėčiui teko važiuoti mašina su priekaba, kad juos atvežtų iki miško), tad iškėlus inkilus mano tėvai ėmė kurti laužą, o vaikai čiupo už kuprinių ir įniko į saldumynus. Aš trumpai pabėgiojau su savo kalaite svarstydama, ką čia tokio nuveikus. Mintis sėdėti prie laužo tokią gražią dieną manęs nežavėjo. Taigi nuknisau Brolio Nr.1 kamuolį (jis jį įsidėjo, kad galėtų tobulinti savo kamuolio mušinėjimo ant kojos įgūdžius) ir sukviečiau mamos auklėtinius žaisti. Berniukai prisijungė. Aišku, iš pradžių buvo vargo, nes aš visai užmiršau, kad jų, priešingai nei mano klasiokų, ūgis ne 180 cm, o viso labo 150. Bet paskui įsižaidėme, juolab kai prisidėjo vienas mano brolių (kurio ūgis virš 180 ;]). Tada pakviečiau žaisti mergaites, kurios sėdėjo grupelėmis po dvi tris ir įnirtingai vienos kitas apšnekėjo (neklauskite iš kur tai žinau. Aš ne šiaip praeidama nugirdau, aš pašniukštinėjau :D)

Padariau tai sąmoningai, nors kuo puikiausiai suvokiau, kad jos sugadins žaidimą. Mano pakviestos beveik visos prisijungė (vis dėl to aš vyresnė ir dar mokytojos duktė - man reikia padaryti įspūdį!), tačiau tuojau kilo baisūs ginčai. Paulina bėga nuo kamuolio, Neda išsilenkia, Akvilė niekada negaudo, bet ant visų rėkia, Monikai svarbu nesusitepti savo geriausių džinsų (neesmė, kad mes važiavome dviračiais į mišką, kur dar pilna dumblo. Mergaitei buvo būtina pasidabinti). Toma pametė auskarą ir apsiverkė. Berniukai iškart pasidarė pikti, tada mergaitės ėmė ant jų burbėti, tada šie ėmė skaudžiai kirsti. Na, suprantate kuo tai baigėsi. Jos elgėsi kaip tikros tuštutės, nors ir bandė sudaryti šaunuolių įvaizdį.

Kur čia tasai mano bjaurumas?

Visur. Aš stebėjau jas (ir juos taip pat). Analizavau, lyginau, gilinausi. Žiūrėjau, kaip jie reaguoja į mano žodžius, kaip elgiasi.

Aš eksperimentavau su jais.

Šiuo metu esu prisiskaičiusi apie psichologiją ir permačiau mergaites kiaurai - jos stengėsi įtikti man, mano broliams, mano tėvams tuo pačiu konkuruodamos viena su kita, apkalbėdamos, pykdamos, užgauliodamos ir tyčia besistengdamos įžeisti. Taip, mamai dar teks daug padaryti, kad jas pakeistų, nors kai kurios merginos nuo rudens smarkiai pasikeitė. Bandysiu jas suimti, o tai po poros metų turės daug daug problemų… Klasė turi būti vieninga kaip kumštis - žinau tai iš savo patirties. Maži kivirčai gali būti, bet tik ne kiekvieną mielą dieną. Ir negali būti tokios neapykantos ir tokios konkurencijos tarp merginų. Žiūrėsiu, ką galiu padaryti jų labui.

So wish me luck :)

Patiko (21)

Rodyk draugams

komentarai (12) | “Balandžio 10 d. (Kokia aš bjauri. Eksperimentas)”

 1.   greensky rašo:

  Nesuprantu kas yra, bet jau koki menesi, man nerodo nauju draugu irasu, ir nei karto nekilo mintis paziureti ar tikrai jie visi taip nieko neraso. Siandien susipratau paziuret ir pamaciau, kad tikrai visi neapsileido. Na cia ne i tema. :D
  Manau, ne tik mazi vaikai, bet visi mokyklinio amziaus vaikai, o kartais siek tiek ir vyresni nori parodyti kuo didesni ispudi. Tavuoju atveju merginos persistenge. Ir siaip kiek pastebejau, mazesni visada labiau persistenge. Tie kurie igauna gyvenimiskos patirties, jau supranta kurias butent savybes reikia pabrest norint palikti gera ispudi. Galbut mergaites pasikeite, nes pradineje mate tik savo amziaus paprastus vaikus. Jos maziau mate vyresniuju gyvenimo. Mokykloje ziuredamos i vyresnes jos juose izvelgia kazka nepaprasto, todel mano, kad elgdamosios taip kaip jos, jos bus “kietesnes”. Labai dziaugiuosi tavim, kad pasiryzai joms parodyti kokios merginos tikrai yra kietos. Galbut galetum padaryti kokias skaidres su pavyzdziais kur nuotraukose matytus normali ju amziaus mergina ir kaip sakant malalietka. Gal jei jos jau lyginasi i tave tada suprastu tave ir stengtusi pasikeisti. Manau mama tau padetu jas sukviest visas per klases valandele ir galetumete mergaitiskai, kad ir prie arbateles pakalbet. Manau sia tema berniukai jom tik trugdytu. Galbut dar gali papasakot, kokia istorija, kad jos taip pat suprastu kas yra kas.
  Saunuole!
  Good luck for you! :))

 2.   extazy rašo:

  O… ;) Ką atradau. Man regis šitą moksliukę ne kartą mačiau blakėje :P Geras darbelis ;))))

 3.   moksliukesdienorastis rašo:

  Greensky - nenoriu, kad jos būtų panašios į mane, bet kažką su jomis reikia daryti. Mintis dėl arbatėlės ir mergaitiško pokalbio - geniali :)

  Extazy - džiugu girdėti :]

 4.   Papergankster rašo:

  Sėkmės ;DD Beja, ką skaitas apie psichologiją? Knygas, ar internete ieškaisi? ;)) Idomu, aš irgi noriu paskaityt ;D

 5.   greensky rašo:

  Kiek veliau butu idomu suzinot kaip tau seksis su jomis :)

 6.   R. rašo:

  Puikus pastebėjimas. Tiesa, šita problema sktuali ne tik tarp penktokėlių, bet ir net tarp aštuntokų. Ačiū Dievui, mūsų klasė dar laikosi ir sugyvena darniai. O “fyfučių” pilni kampai, rodos normalių žmonių nebėra.

  Dar mažytė pastabėlė: yra ekskursija, o ne eskursija, tau, kaip linkusiai prie lietuvių k. filologijos, turėtų skirtumas tarp tų 2 žodžių būti. Čia šiaip, tarp kitko. ;DD

 7.   derva rašo:

  Jos penktokės. Konkurencija, valdžios troškimas, pykčiai, patyčios, įsiteikinėjimai - tai jų duona kasdieninė.
  ai, beje, klausiu kartu su Papergankster - kur tu skaitai apie psichologiją? Man seniai tokie dalykai įdomūs, bandau pati išmąstyti visokias teorijas, bet realios literatūros neturiu.

 8.   moksliukesdienorastis rašo:

  Papergankster, Derva - namie atsirado keletas įdomių knygų iš temos “kaip pažinti žmones” (”Aš žinau, ką tu galvoji”, “Kaip susirasti draugų ir daryti įtaką žmonėms” (šita labai sena, bet man visai patiko) ir pan.). Be to, yra labai gerų puslapių internete, ypač angliškų.

  Greensky - jei seksis gerai - parašysiu, o jei blogai - pasiskųsiu :)

  R. - ačiū už pastabą :)

 9.   chii rašo:

  As puuuuuikiai prisimenu savo klasiokes [ as buvau geriete tarp ju :D] 5oje klaseje. Buvo ir tampymu uz plauku ant grindu, ir dreskimu iki randu ir pavydo, apsnekejimo , izoliavimo,nedraugavimo.. Buvo tokia mergaite,kuria vadinom ziurke. Del jos fyfiskumo,bjauraus charakterio ir pasikelimo. Kartais man kyla klausimas… Kur ta riba,kai dingsta nepykanta,kai zmones tampa draugais,kai zmogus is draugo tampa daugiau negu draugu ir pan. As tiksliai negaleciau to pasakyt.. Bet yra toks dalykas,kad ta ziurke,tapo mano geriausia drauge. Viskas taip kardinaliai pasikeite..Ji pasikeite.. O drauges,kurios 5oje klaseje buvo “normalios”, prasigere, prasi,.. visaip prasi ko tik nepadare ir is normaliu beveik nieko neliko [ as iki siol geriete,tad saves neskaiciuoju :D ] Esme yra tame,nezinau kaip pas jus,bet mano patirtis rodo,kad 5klase tai tera laikas,kai zmones tiesiog auga. Labiausiai juos priziuret,sakyciau, reik 7-8. O tai,kad kai kurios yra fyfos.. gi dar vaikai,nesupranta kaip tai kvaila ir vaikiska:) Sakyciau reik leist joms pasimegaut ta kvaila vaikyste,kol turi tokia proga. Protingesnes veliau pasikeis,o maziau protingu neperdarysi,kad ir kaip noretum:)

  Tai tiek mano nuomones siam kartui :D
  p.s gera matyt,kad kazkas dar raso :D

 10.   moksliukesdienorastis rašo:

  Chii - o pas mus klasėje viskas liko taip pat kaip ir nuo penktos klasės. kas buvo fyfomis, jomis ir liko. Aš vis dar moksliukė, nors manau, kad per tiek metų nemažai paaugau :D Gal tik vaikinai kardinaliai pasikeitė - iš kvailiukų virto visai nieko vaikinais.

 11.   R. rašo:

  O mūsų klasės lūžis buvo apie 6-7 klasę. Fyfų klasėje… hm, nu lyg ir nėra… Tiesa, yra keistų, nevisai man suprantamų merginų… O vaikinai lieka vaikinais, jų bendravimas žymiai paprastesnis. ;DD
  o aš pati… sunku pasakyti…

 12.   oopsd rašo:

  Aš penktokė :D Klasėj kelios fyfos yra. viena fyfa yra lb popular tj nieks jai nedrįsta kažko blogo pasakyt,nes tada būsi suspardytas šeštokų ir kitus nuteikinės prieš tawe. Tj žiauru. Aš mokaus ir dažnai išwadinama esu moksliukė sawo besčių,bet aš bent po kontro newerkiu,kad 4 gawau.Užknisa kai tada aš gaunu 10 ir bandau ją guost,o ji:
  -Tau tai gerai,tu 10 gawai!-ir tada užsišika wisai likusiai dienai.tj tiek :]

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyk komentarą